O firmie

thyssenkrupp Materials Poland  jest czołowym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w Polsce.

 

Oferujemy szeroki wybór wyrobów ze stali węglowej, stali nierdzewnej, metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdują się również produkty specjalnego zastosowania, systemy budowlane oraz materiały spawalnicze. Szeroki asortyment dostępny jest bezpośrednio z magazynów na terenie kraju. 


Świadczone przez nas usługi serwisowe umożliwiają dostosowanie materiału do indywidualnych potrzeb klienta oraz redukcję kosztów związanych z zaangażowanym kapitałem poprzez skrócenie własnych procesów obróbki. Są to m.in.: cięcie poprzeczne (CTL), cięcie wzdłużne, cięcie plazmowe, laser 3D, frezowanie, śrutowanie i obróbka powierzchni.

 

Nasze główne centra logistyczne znajdują się w Błoniu, Poznaniu, Dąbrowie Górniczej i Nowych Marzach.


Dzięki rozbudowanej sieci magazynów oraz sieci oddziałów i filii zlokalizowanych na terenie całego kraju, jesteśmy zawsze blisko klienta.

 

Wykwalifikowany personel udzieli Państwu w każdej chwili informacji na temat stanów magazynowych, a także doradzi przy wyborze materiału.


Poznaj thyssenkrupp Materials Poland

Koncern thyssenkrupp prowadzi działalność w 80 krajach świata. Ponad 155 000 pracowników 800 spółek thyssenkrupp generuje roczne obroty na poziomie 43 mld€.

Aktywność biznesowa koncernu dzieli się na dwa obszary:

  • Materials: produkcja wyrobów hutniczych oraz dystrybucja materiałów i serwis,
  • Technologies: rozwój nowoczesnych technologii dla wielu gałęzi przemysłu.

 

 

Kluczowymi czynnikami w zarządzaniu wzrostem gospodarczym na świecie dla koncernu thyssenkrupp są innowacje i postęp techniczny oraz korzystanie z dostępnych zasobów w sposób zrównoważony. Umożliwiamy naszym klientom uzyskanie przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku poprzez efektywne wykorzystanie zasobów i ograniczenie kosztów.

 

thyssenkrupp Materials Poland przynależy do grupy Materials Services zajmującej się składowaniem, serwisem i dystrybucją  stali węglowej, stali nierdzewnej, metali nieżelaznych i tworzyw sztucznych.

Nasza Misja jest strategią wyznaczającą kierunek całego koncernu. Celem wprowadzenia nowej misji jest nadanie działaniom wszystkich spółek thyssenkrupp wspólnych ram.

 

Aby stworzyć założenia, które sprawdzą się we wszystkich spółkach thyssenkrupp, od Azji aż po obie Ameryki, od maja do października 2011 roku w proces tworzenia misji włączyło się ponad 1300 pracowników koncernu na całym świecie. Efektem ich pracy było blisko 80 projektów, które łączyło jedno wspólne słowo - My. Właśnie dlatego "My" jest centralnym słowem naszej nowej, ogłoszonej 20 października 2011 roku misji.

 

My jesteśmy thyssenkrupp - koncernem materiałów i technologii

Kompetencja i różnorodność, globalna sieć oraz tradycja są podstawą naszej działalności i czynią nas wiodącym podmiotem na rynkach całego świata. Tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy.

 

Wspólnie z naszymi klientami podejmujemy wyzwania przyszłości

Jesteśmy zorientowani na klienta. Rozwijamy innowacyjne produkty i usługi, które gwarantują efektywne wykorzystywanie zasobów i tworzą długotrwałą infrastrukturę.

 

Zachowujemy najwyższe standardy

Działamy przedsiębiorczo, pewnie, odważnie i z pasją, mając na celu bycie najlepszymi. Bazujemy na zaangażowaniu i umiejętnościach każdego członka zespołu. Rozwój pracowników jest dla nas szczególnie ważny. Zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy mają dla nas najwyższy priorytet.

 

Dzielimy wspólne wartości

Działamy w szeroko pojętym interesie koncernu. Nasze działania opierają się na otwartości i wzajemnym szacunku. Uczciwość, wiarygodność, rzetelność i konsekwencja towarzyszą wszystkiemu, co robimy. Funkcjonowanie w zgodzie z przepisami jest dla nas oczywistością. Jesteśmy odpowiedzialnym podmiotem korporacyjnym.

Jesteśmy spółką należącą do koncernu thyssenkrupp, jednego z największych koncernów technologicznych na świecie. Działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społeczna odpowiedzialność biznesu są motorem innowacji dla naszego przedsiębiorstwa. Jako koncern działający globalnie wierzymy, że tylko dzięki podnoszeniu naszej ekonomicznej, środowiskowej i społecznej wydajności będziemy mogli utrzymać naszą rentowność. Dlatego tak ważne dla nas jest wykorzystywanie szans, jakie stawia nam globalizacja, wprowadzanie kolejnych innowacji i nieustanne podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników.

 

Przykładamy najwyższą wagę do przestrzegania przepisów prawa w naszym przedsiębiorstwie. Koncern thyssenkrupp w programie "Compliance" jasno określa zasady przeciwdziałania korupcji i praktykom monopolistycznym. Program obowiązuje pracowników wszystkich szczebli i wszystkich spółek koncernu. Uczciwość i przejrzystość są naszymi podstawowymi wartościami.

 

 thyssenkrupp uczestniczy w inicjatywie ONZ Global Compact

 

W roku obrotowym 2010/2011 koncern thyssenkrupp w celu podkreślenia swojego zaangażowania w sprawę zrównoważonego rozwoju przystąpił do inicjatywy ONZ Global Compact (United Nations Global Compact - UNGC), największego na świecie forum propagującego odpowiedzialny biznes. Dzięki temu będziemy jeszcze bardziej intensywnie pracować nad wdrożeniem we wszystkie sfery naszej działalności 10 zasad UNGC w obszarach poszanowania praw człowieka, przestrzegania standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

 

  • Najszersza oferta magazynowa w Polsce

  • Ponad 130 000 t materiałów na składzie

  • Dostosowanie materiałów do indywidualnych potrzeb klienta

  • Fachowe doradztwo techniczno - produktowe

  • Stabilny i niezawodny partner

 
© thyssenkrupp Materials Poland