Logo - thyssenkrupp Materials Poland

Aktualności


Wszechstronne cechy profili aluminiowych


Różnorodność, wyjątkowe właściwości oraz łatwość obróbki to nie jedyne zalety szerokiej gamy profili aluminiowych.

 

Profile aluminiowe są bardzo popularnym elementem konstrukcyjnym, wykorzystywanym zarówno w przemyśle jak i budownictwie, a także przy mniejszych pracach budowlanych. Ich szerokie zastosowanie wynika z wysokiego stosunku wytrzymałości do wagi oraz atrakcyjnej ceny. Dzięki swojej wytrzymałości mogą być stosowane jako ramy konstrukcyjne, także w aplikacjach zewnętrznych dzięki naturalnej powłoce antykorozyjnej. Spełniają one również wymagania związane z izolacją termiczną oraz akustyczną.


Aluminium należy także do materiałów nadających się do recyklingu, a ilość energii potrzebnej do jego przetwarzania jest znacząco niższa w stosunku do stali czarnej. 

Profile aluminiowe często wykorzystywane są do budowy ścianek działowych, okien, regałów, bram, a także różnego rodzaju ogrodzeń, czy w fotowoltaice. Ich zastosowanie znajdziemy także w mniejszych realizacjach wykończeniowych takich jak listwy schodowe, balustrady czy okucia, jak również jako elementy podtrzymujące sufity podwieszane. 

 

profile aluminiowe - thyssenkrupp Materials Poland

 

W naszej hurtowni aluminium znajduje się wiele rodzajów profili takich jak profile zamknięte, rury, pręty, płaskowniki, ceowniki, teowniki czy kątowniki. Świadczymy również usługę cięcia laserem 3D. Aluminium jest popularne nie tylko przy zastosowaniu standardowych wymiarów, dzięki swoim właściwościom można również tłoczyć profile o praktycznie dowolnym kształcie według rysunku klienta. 

 

Porozmawiaj z naszymi ekspertami i dowiedz się czy profile aluminiowe mogą zostać wykorzystane w Twoim projekcie.

 

(2020-10-14)

 
© thyssenkrupp Materials Poland