Logo - thyssenkrupp Materials Poland

Aktualności


Pręty ciągnione dostępne z naszych magazynów oraz na zamówienie


Pręty ciągnione charakteryzują się gładką, idealną powierzchnią wolną od wad, zgarów a także bardzo dokładnymi wymiarami przekroju poprzecznego. Proces ciągnienia powoduje wzrost właściwości wytrzymałościowych i spadek właściwości plastycznych.


Na czym polega proces ciągnienia?


Ciągnienie jest obróbką polegającą na przeciągnięciu materiału przez otwór ciągadła o nieco mniejszej średnicy niż pierwotny pręt. Pozwala to na wydłużenie materiału oraz uzyskanie idealnie prostego pręta o wysokiej dokładności wymiaru na całej jego długości. Powierzchnia prętów ciągnionych jest gładka, jasna i często błyszcząca.


Zastosowanie prętów ciągnionych


Dzięki swym własnościom pręty ciągnione znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej, elektromaszynowej, meblarskiej, budowlanej.


Szybkie dostawy prętów ciągnionych w popularnych gatunkach


Oferujemy duży zakres średnic okrągłych prętów ciągnionych oraz płaskowników i kwadratów w gatunkach S235 JRC+C oraz S355 J2C+C z naszych magazynów. Duże ilości, szybko odnawialny skład, pozwalają nam zaspokajać potrzeby naszych klientów. Na życzenie sprowadzamy produkty w nietypowych wymiarach. Materiał potrzebny do stałej produkcji naszych klientów zamawiamy systematycznie tak, aby był dostępny. Dostawy realizujemy w ciągu kilku dni roboczych. Sprowadzamy także pręty w długościach ścisłych określonych przez klienta.


Pręty ciągnione jakościowe: 11SMnPb30+, 11SMn30+C oraz C45+C


W naszych magazynach są dostępne również jakościowe pręty ciągnione. Najczęściej stosowane gatunki to C45+C, 11SMn30+C oraz 11SMnPb30+C. Oferujemy głównie pręty okrągłe, na zamówienie sprowadzamy pręty kwadratowe, płaskie oraz sześciokątne. Duży wachlarz dostawców pozwala nam dostosować nasze oferty do oczekiwań naszych klientów.
Charakterystyka prętów ciągnionych w poszczególnych gatunkach jakościowych:
- 11SMn30+C – dobra skrawalność, co ma szczególne znaczenie w obróbce wiórowej na automatach i obrabiarkach do nacinania gwintów. Podwyższona zawartość fosforu i siarki ułatwia łamanie wióra podczas skrawania;
- 11SMnPb30+C; 11SMnPb37+C – bardzo dobra skrawalność, części dla przemysłu motoryzacyjnego, śruby radełkowane, trzpienie ustalające;
- C45+C – stal niestopowa do ulepszania cieplnego, łatwa w obróbce, trudnospawalna. Czasem utwardzana przez hartowanie. Przeznaczona do wykonywania średnio obciążonych elementów maszyn i urządzeń, takich jak: wały silników elektrycznych, śruby, walce.
Dla naszych klientów sprowadzamy również materiał w innych gatunkach m.in. 16MnCr5, 20MnCr5, 42CrMo4.


Pręty łuszczone


Dla naszych klientów sprowadzamy również materiał łuszczony. Proces ten charakteryzuje się usuwaniem za pomogą specjalistycznej głowicy niedoskonałości z powierzchni tak, aby była ona gładka, idealnie równa, błyszcząca. Otrzymany materiał ma precyzyjny wymiar przekroju poprzecznego. Proces łuszczenia nie wpływa na zmianę właściwości mechanicznych, takich jak wytrzymałość, czy właściwości plastyczne.
Poznaj warunki dostaw – skontaktuj się z najbliższym oddziałem.

 

(2021-04-07) 
© thyssenkrupp Materials Poland