Logo - thyssenkrupp Materials Poland

Aktualności


Higiena wymaga stali nierdzewnej


Stal nierdzewna dzięki swoim wszechstronnym właściwościom znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. 
W ścisłej czołówce branż zużywających ten materiał znajduje się przemysł medyczny, gdzie poza mechanicznymi właściwościami stali nierdzewnej istotną rolę odgrywają aspekty higieniczne związane z jej zastosowaniem.

 

  • Niska porowatość ułatwia czyszczenie i dezynfekcję.
  • Odporność na korozję związana z zastosowaniem agresywnych środków dezynfekujących.
  • Właściwości ograniczające proliferację bakterii.
  • Spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania higieniczne.

 

 

Przy wysokim poziomie higieny i czystości wymaganym w placówkach medycznych stal kwasoodporna jest metalem wybieranym dla większości znajdującego się tam sprzętu. W rzeczywistości odgrywa ona kluczową rolę w nowoczesnym szpitalu. Znajduje się ona w łóżkach, wózkach inwalidzkich i poręczach. Stal nierdzewna ulega procesowi samopasywacji, a także nie koroduje pod wpływem ekstremalnych temperatur często spotykanych podczas zabiegów chirurgicznych i metod sterylizacji. Ma niską granicę plastyczności, dzięki czemu można ją łatwo formować w złożone kształty, a także spawać, co dodatkowo rozszerza jej zastosowanie. 

W higienicznych środowiskach o rygorystycznych wymaganiach,  odpowiednio dobrane stale nierdzewne zapewniają właściwości antybakteryjne i łatwość dezynfekcji. 
Wycinarki laserowe są również powszechnie stosowane w tym sektorze ze względu na ich zakres precyzji i możliwość tworzenie półproduktów nadających się do dalszej obróbki i stworzenia produktu końcowego.

 

thyssenkrupp Materials Poland oferuje szeroką gamę stali nierdzewnych, a także świadczy usługi laserowego cięcia i spawania arkuszy stali.

W celu zapoznania się z naszą ofertą materiałów skontaktuj się z ekspertem.

 

(2020-11-10)

 
© thyssenkrupp Materials Poland