Oszczędzaj czas przetwarzania materiału w swojej produkcji i zmniejszaj koszty złomu.
Korzystanie z zaawansowanych technologicznie maszyn renomowanych firm pozwala w krótkim czasie oferować powtarzalną i wysoką jakość cięcia oraz realizować zlecenia na arkusze o długościach dostosowanych do potrzeb klienta.
Spawanie to technika pozwalająca na łączenie metalowych części przez miejscowe doprowadzenie do nich energii cieplnej. Spawanie gazowe, elektryczne i termiczne zostało opracowane pod koniec XIX wieku. Metody spawania są powszechnie stosowane na skalę przemysłową od wielu, wielu lat i cały czas udoskonalane. Powstają nowe techniki i trwa dalszy rozwój znanych już metod spawania.
Aluminium jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych metali na Ziemi i jednym z najczęściej wykorzystywanych w obróbce zaraz po stali. Jego występowanie możemy zaobserwować w związkach z krzemem, tlenem i siarką.
W tradycyjnym procesie produkcji stali konieczne jest wykorzystanie dużej ilości węgla w wielkich piecach, co przyczynia się do niekorzystnego bilansu CO2. Na każdą tonę wyprodukowanej stali przypadają dwie tony dwutlenku węgla. Świadomość negatywnego oddziaływania na ekologię poprzez wysoką emisję gazów cieplarnianych skłania przemysł stalowy do zmian procesu produkcyjnego w przyszłości - odejścia od węgla w kierunku produkcji stali wolnej od CO2 tzw. „zielonej stali”.
Blachy konstrukcyjne charakteryzują się dobrymi właściwościami spawalniczymi i podatnością na przeprowadzanie dalszej obróbki. Znajdują zastosowanie we wszelkich konstrukcjach, między innymi w przemyśle budowlanym, maszynowym, samochodowym czy kontenerowym.
Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj stali potrzebujesz, musisz zrozumieć strukturę chemiczną fizycznych właściwości stali, które są podzielone na cztery podstawowe typy. Dowiedz się więcej czytając ten artykuł.
O wyrobach hutniczych i tworzywach sztucznych
Odkryj właściwości i rodzaje oferowanych przez nas produktów