Rok 1994 – powstaje spółka Energostal z siedzibą w Toruniu, działalność rozpoczynająca działalność od handlu stalą węglową, już 4 lata później firma zatrudnia 80 osób i otwiera pierwszy oddział na południu Polski, a za nim następne w strategicznych miejscowościach na terenie kraju.

2001 rok to przełomowa data kiedy to polska spółka staje się częścią koncernu ThyssenKrupp i poszerza swoją ofertę produktową o kolejne asortymenty – stal nierdzewna i aluminium.

W kolejnych latach na mapie dystrybucji pojawia się coraz więcej lokalizacji – misja bycia blisko Klienta staje jednym z priorytetów rozwoju. Wraz z nim, dalszym działaniom przyświeca idea rozwoju kompleksowej oferty, dzięki czemu w 2004 roku firma znacząco rozszerza zakres usług serwisowych wstępnej obróbki materiałów. Uruchomiona zostaje również sprzedaż wyrobów spawalniczych oraz tworzyw sztucznych dla reklamy, budownictwa i przemysłu.

W międzyczasie spółka inwestuje w rozbudowę własnej infrastruktury logistycznej, powstają duże i nowoczesne centra magazynowo-serwisowe – Poznań, Dąbrowa Górnicza, Błonie, Nowe Marzy.

W 2011 roku ThyssenKrupp Energostal pojawia się na rynkach Litwy, Łotwy i Estonii – powstaje zagraniczny oddział w Kownie. W 2017 roku firma zmienia nazwę: thyssenkrupp Materials Poland i uruchamia swoją sprzedaż na rynku czeskim, gdzie powstają kolejne 4 oddziały.

Nie zwalniając tempa firma rozwija nowoczesne hale magazynowe, zwiększa powierzchnie składowania materiałów, inwestuje w zaawansowane urządzenia parku maszynowego, dociera do coraz większej ilości Klientów oferując kompleksowe, rozwiązania, usługi i produkty.

Obecnie thyssenkrupp Materials Poland jest czołowym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych. W swojej działalności realizuje cele zrównoważonego rozwoju - wdraża nowe rozwiązania dystrybucyjne, nawiązuje współprace z producentami zrównoważonych produktów, angażuje się w ekologiczny rozwój energetyczny, środowiskowy, wspiera społeczną odpowiedzialność biznesu będąc wiarygodnym i niezawodnym partnerem dla swoich Klientów.