You are using Internet Explorer 11 or earlier, this browser is no longer supported by this website. We suggest to use a modern browser.

Ekologia

Ekologiczne rozwiązania w branży tworzyw

Ekologiczne rozwiązania wśród tworzyw sztucznych mają różne oblicza. Zobacz, jakie aspekty warto brać pod uwagę. 

Tworzywa biodegradowalne

Tworzywa biodegradowalne

Biodegradowalność polega na rozkładzie związków organicznych na proste związki chemiczne (np. woda, CO2). Biodegradacja tworzyw sztucznych wymaga podania warunków,
w jakich ten proces zachodzi (np. temperatury, ph podłoża, wilgotności).

Sprawdź, jaki materiał biodegradowalny możemy zaoferować - skontaktuj się z nami.

Materiały z certyfikowanych upraw

Materiały z certyfikowanych upraw

Certyfikat FSC® dotyczy przestrzegania wytycznych dla produktów z drewna i papieru, które umożliwiają zachowanie żywotności lasów i ich bogactw biologicznych. System FSC® jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej wiarygodnych wśród istniejących na świecie systemów certyfikacji zasobów leśnych, jako jedyny popierany jest przez główne organizacje ekologiczne.
O certyfikat FSC mogą ubiegać się właściciele i zarządcy obszarów leśnych (certyfikat FSC FM), a także producenci wyrobów z drewna i papieru (certyfikat FSC CoC).

Nasza oferta: płyta kartonowa DISPA®

Tworzywa powstające z recyklingu

Tworzywa powstające z recyklingu 

Recykling to proces przekształcania odpadów w nowe materiały i przedmioty. W przypadku tworzyw sztucznych jest możliwy z odpadów postprodukcyjnych i/lub postkonsumenckich. Materiał, który po przetworzeniu można wykorzystać ponownie nazywamy surowcem wtórnym. Surowce wtórne przetwarza się możliwie wielokrotnie po to, by ograniczyć eksploatację surowców pierwotnych, nieodnawialnych.

Nasza oferta: Green Cast® (rMMA), folia z polipropylenu ViPrintTM, Smart-X® (PS), Lumex® PET-A / PET-G, CRYLON® (PMMA), polietylen, polipropylen, HIPS, ABS, FOAMALITE® Plus (PCW), PALBOARD® (PCW), płyty włókno-cement®, ceramiczne płyty Tonality®

Tworzywa neutralne dla środowiska

Tworzywa neutralne dla środowiska

To materiały, które cechuje neutralny wpływ na zdrowie człowieka oraz środowisko. Należy do nich polipropylen (PP) – jest materiałem biernym chemicznie, w temperaturze pokojowej jest niemalże całkowicie odporny na działanie kwasów, zasad, rozpuszczalników i soli.

Nasza oferta: folia z polipropylenu ViPrintTM, płyta kanalikowa Triaprint®

Tworzywa nadające się do recyklingu

Tworzywa nadające się do recyklingu

Podstawą recyklingu jest właściwa selekcja produktów po zużyciu. Materiały nadające się do recyklingu to surowce, z których mogą powstać takie same produkty jak pierwotne lub inne produkty o nowym przeznaczeniu.

Nasza oferta: płyta kartonowa DISPA®, Green Cast® (rMMA), folia z polipropylenu ViPrintTM, płyta kanalikowa Triaprint®, Smart-X® (PS), Lumex® PET-A / PET-G, CRYLON® (PMMA), polietylen, polipropylen, HIPS, ABS, FOAMALITE® Plus (PCW), PALBOARD® (PCW), płyty włókno-cement®, ceramiczne płyty Tonality®

Materiały certyfikowane

Materiały certyfikowane

To materiały, które są zgodne z deklaracjami środowiskowymi wyrobów, np. ISO 14025:2010 i EN 15804. Certyfikaty te określają wpływ na środowisko w poszczególnych fazach cyklu życia produktu, od procesu produkcji, montażu, użytkowania, po możliwości odzyskiwania surowców.

Nasza oferta: Płyty włókno-cement®, ceramiczne płyty Tonality®

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, by poznać w pełni własności tych materiałów oraz możliwości ich dostaw.